ادامه علائم پرکاری تیروئید پس از متی‌مازول

دوماه و نیمه ک درگیر پرکاری تیروئید شدم و دکترم با ازمایش تک تیروئید برام متی مازول تجویز کرد و ک متی مازول برام اثر منفی داشت و معدم بهم ریخت و روده هام یسره صدا میده دوماهه ک اسهالم یک هفته پیش ب پزشک دیگ ای مراجعه کردم ک اسکن پزشکی هسته انجام شد و ۱۶تا ید ب خوردم دادن بعدم گفتن بعد از ۲دوروز ب مدت ده روز باید متی مازول مصرف کنی ایا این کار تو پزشک هسته ای درست است و هنوز علائمم کم نشده
4 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً ادامه علائم شما دو علت شایع دارد: یا متی‌مازول برای شما عوارض گوارشی ایجاد کرده و یا تیروئید هنوز به اندازه کافی کنترل نشده.
در بیشتر موارد با بررسی آزمایش‌ها و تنظیم درمان علائم کاهش می‌یابد؛ نگران نباشید اما نیاز به پیگیری وجود دارد.
راهکارهای عملی:
- دارو را خودسرانه قطع نکنید و هر تغییر را با پزشک معالج یا مرکز هسته‌ای هماهنگ کنید.
- نتایج آزمایش تِی‌اس‌اچ و FT4/FT3 و زمان مصرف ید را یادداشت کنید و به پزشک نشان دهید.
- برای اسهال مایعات و محلول او‌آر‌اس بنوشید، غذای ساده بخورید و از داروهای ضداسهال طولانی‌مدت بدون مشورت خودداری کنید.
- در صورت مشکوک بودن به عوارض دارویی، از پزشک درخواست بررسی امکان تغییر دوز یا جایگزینی دارو کنید.
علائم هشدار:
- تب بالا همراه گلودرد یا زخم دهان (خطر کاهش گلبول سفید).
- تپش قلب بسیار سریع، ضعف شدید یا از دست رفتن هوشیاری.
- زردی پوست یا چشم، ادرار تیره یا درد شدید شکم (علامت آسیب کبدی).
تخصص پیشنهادی: اندوکرینولوژی (غدد)

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص