لک قهوه‌ای بعد از دروسپلین؛ چه کار کنم؟

فیبروم پشت دیوار رحم دارم بعد ازدوسال هیچ نشانه ای نداشت دوماه پیش خونریزی همراه بالخته های خون بزرگ سه چهارروز داشتم که با امپول و دارو بند امد الان قرص دروسبلین دکتر داده و ترشحات خیلی کم ولی قهوه ای دارم چگونه درمان کنم ؟ضخامت رحمم هم گفتن زیاد شده .خسته شدم ازین ترشحات
5 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
دروسبلین لکه بینی میدهد اگر ضخامت بالاست کورتاژ تشخیصی لارم

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت این لک قهوه‌ای باقی‌ماندن خون قدیمی در رحم یا تغییرات هورمونی ناشی از داروی دروسپلین است؛ در بیشتر موارد بی‌خطر و با پیگیری کوتاه‌مدت بهتر می‌شود و نیازی به نگرانی شدید نیست.
«راهکارهای عملی:»
- ادامه دارو طبق نسخه پزشک و خودسرانه قطع نکنید.
- استفاده از پد بهداشتی و تعویض منظم؛ از تامپون و دوش واژینال اجتناب کنید.
- ثبت رنگ، مقدار و مدت ترشحات تا مراجعه بعدی و نگهداری نمونه‌ها در صورت نیاز پزشک.
- مراجعه جهت سونوگرافی واژینال یا پیگیری ضخامت آندومتر طبق زمان‌بندی پزشک.
«علائم هشدار:»
- خونریزی فعال و شدید (تغییر بیش از یک پد در ساعت برای چند ساعت).
- تب یا درد شکمی شدید و تب بالای 38 درجه.
- سرگیجه شدید، غش یا علائم کم‌خونی که رو به بدتر شدن باشد.
«تخصص پیشنهادی:»
متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص