خونریزی بعد از قرص تنسی؛ آیا دوبار پریود می‌شوم؟

سلام من بعد رابطه که دخول نداشته و ارضا داحال نبود قرص تنسی ۷۵ میلی دوتاشو باهم اسفتاده کردم بعد پریود شدم زودتر از موئد الان دو هفته میگذره و ۹ روز دیگه پریودی عادیمه لک خون دیدم امشب مال چیه ؟ احتمال داره دوباره پریود بشم؟
7 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

یک پاراگراف کوتاه: احتمالاً این لکه‌بینی یا خونریزی زودرس ناشی از تغییر هورمونی بعد از مصرف قرص اورژانسی (تنسی) است؛ در بیشتر موارد موقتی و بی‌خطر است و باعث پریود دوباره کامل نخواهد شد، اما اگر تکرار یا شدید شود نیاز به پیگیری دارد.
راهکارهای عملی:
- خونریزی، رنگ و مدت را یادداشت کنید و تاریخ مصرف قرص را ثبت کنید.
- از پد بهداشتی استفاده کنید و استراحت، آب کافی و آرامش را رعایت کنید.
- اگر پریود بعدی بیش از یک هفته تأخیر کرد یا نگران بارداری هستید، یک تست بارداری خانگی انجام دهید.
- در صورت خونریزی یا درد شدید از مسکن‌های معمولی طبق دستور و مراجعه سریع به پزشک اقدام کنید.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید (تعویض پد هر
۱-۲ ساعت) یا ضعف و سرگیجه.
- تب یا درد شکمی شدید و مداوم.
- تأخیر طولانی در قاعدگی یا تست بارداری مثبت.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص