سلام من یک ماه و نیم پیش قرص اورژانسی خوردم سر موعدم پریود شدم الان که دومین پریود بعد خوردن اون قرصه خونریزیم شدیدتره و قطع نمیشه ، میتونه از عوارض قرص باشه؟
7 آبان 1405
پاسخ پزشکان
خلاصه پاسخ پزشکبازبینیشده توسط پزشک تأییدشده
وقت به خیر ممکنه در اثرمصرف قرص اورژانسی نوسان هورمونی ایجاد شود و باعثتغییردر سیکل ماهانه شما بشه،برای کاهش خونریزی مفنامیک اسید کمک کننده س
احتمالاً علت این خونریزی یک اختلال هورمونی موقتی ناشی از مصرف قرص اورژانسی است که در بیشتر موارد خودبهخود بهتر میشود. در موارد کمتر ممکن است علت یک حاملگی نامتعارف (سقط یا حاملگی خارج رحمی) باشد؛ نگران نباشید اما پیگیری لازم است. راهکارهای عملی: - همین حالا تست بارداری خانگی انجام دهید و نتیجه را نگه دارید. - تعداد پوشک/پد خونی را شمارش کنید و میزان خونریزی را ثبت کنید. - در صورت درد یا خونریزی زیاد از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مثل ایبوپروفن (در صورت نداشتن منع پزشکی) استفاده کنید. - مایعات و غذای آهندار مصرف کنید؛ در صورت ضعف شدید آزمایشهموگلوبین درخواست کنید. علائم هشدار: - سرگیجه شدید، غش یا تپش قلب سریع. - اشباع پد یا گاز استریل هر ساعت به مدت بیش از دو ساعت. - تب بالا یا درد شکمی یکطرفه و شدید. تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.