لکه‌بینی پس از شروع سیپروترون کمپاند

دکتر بهم قرص سیپروترون دادن از روز اول پریودی خوردم همچنان ادامه میدم طبق گفته شون ولی بعد از شش روز استفاده قرص پریودیم تموم شد بعد یه هفتش دوباره لکه بینی افتادم طبیعیه ؟؟؟؟ اگه باردار بشیم مطلع نباشیم استفاده کنیم ضرر نداره؟؟
9 آبان 1405

پاسخ پزشکان

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً لکه‌بینی شما به‌خاطر تنظیم هورمونی در هفته‌های ابتدایی مصرف سیپروترون کمپاند است و در بیشتر موارد خطرناک نیست؛ اما بارداری هم علت احتمالی دوم است که باید رد شود تا مطمئن باشیم.
راهکارهای عملی:
- تا روشن شدن علت دارو را طبق دستور ادامه دهید مگر پزشک خلاف آن گفته باشد.
- همین امروز یک تست خانگی بارداری انجام دهید؛ در صورت مثبت بودن با پزشک تماس بگیرید.
- خونریزی و لکه‌ها را روزانه یادداشت کنید (شدت، رنگ، زمان) تا اطلاعات دقیق به پزشک بدهید.
- از مصرف همزمان داروهای جدید یا داروهای گیاهی بدون اطلاع پزشک خودداری کنید.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید یا لخته‌های بزرگ و ضعف یا سرگیجه شدید.
- درد قفسه سینه، تنگی نفس یا تورم ناگهانی اندام‌ها.
- تأخیر طولانی پریود همراه با تست بارداری مثبت یا علائم بارداری واضح.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص