دندان درد دارم آیا امکان دارد خوب عصب کشی نشده باشد ؟ درود بر شما : عوامل زیادی باعث درد بعد از درمان ریشه میشوند از جمله 1- وجود عفونت در محدوده دندان درمان شده. 2-وجود پوسیدگی در دندانهای مجاور و مخالف. 3-ترمیم عمیق دندانیهای مجاور که به تازگی انجام شده باشد . 4- بلندی پرکردکی دندان درمان شده. 5- و . . . . . در مقیاس اندازه گیری درد به گونه ای که عدد 1 کمترین دردی باشد که تا به حال تجربه کرده اید و عدد 10 بیشترین دردی باشد که تا به حال تجربه کرده باشید : عدد 1 تا 4 : از داروی استامینوفن 325میلی گرم به مدت یک هفته هر 8 سااعت یک بار استفاده کنید. در صورت کمتر شدن مقدار درد در مقیاس یاد شده درد موجود بین 2 تا 3 هفته از بین خواهد رفت. در صورت بلندی مواد پر شده لطفا هر چه سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید ! عدد 5 تا 10 : لطفا با در دست داشتن رادیوگرافی OPG در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید .. سلام معمولا دندان درمان عصب تا یکی دو هفته درد دارد اگر با ژلوفن خوراکی اروم میشه که هیچی ولی اگه نمیشه میتونین دگزامتزون تزریقی بزنید درضمن یک عکس کوچک هم بندازید برای اطمینان.بلند بودن پرکردگی هم درداوره ..
باسلام هفته پیش دندان نیش سمت راست رو عصب کشی وپر کردم باوجود یه هفته همچنان درد داره ایا امکان داره خوب عصب کشی نشده باشه.با تشکر
2
0

دندان درد دارم آیا امکان دارد خوب عصب کشی نشده باشد ؟درود بر شما : عوامل زیادی باعث درد بعد از درمان ریشه میشوند از جمله 1- وجود عفونت در محدوده دندان درمان شده. 2-وجود پوسیدگی در دندانهای مجاور و مخالف. 3-ترمیم عمیق دندانیهای مجاور که به تازگی انجام شده باشد . 4- بلندی پرکردکی دندان درمان شده. 5- و . . . . . در مقیاس اندازه گیری درد به گونه ای که عدد 1 کمترین دردی باشد که تا به حال تجربه کرده اید و عدد 10 بیشترین دردی باشد که تا به حال تجربه کرده باشید : عدد 1 تا 4 : از داروی استامینوفن 325میلی گرم به مدت یک هفته هر 8 سااعت یک بار استفاده کنید. در صورت کمتر شدن مقدار درد در مقیاس یاد شده درد موجود بین 2 تا 3 هفته از بین خواهد رفت. در صورت بلندی مواد پر شده لطفا هر چه سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید ! عدد 5 تا 10 : لطفا با در دست داشتن رادیوگرافی OPG در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید .

0

دندان درد دارم آیا امکان دارد خوب عصب کشی نشده باشد ؟سلام معمولا دندان درمان عصب تا یکی دو هفته درد دارد اگر با ژلوفن خوراکی اروم میشه که هیچی ولی اگه نمیشه میتونین دگزامتزون تزریقی بزنید درضمن یک عکس کوچک هم بندازید برای اطمینان.بلند بودن پرکردگی هم درداوره .

سایر سوالات

بعلت مشکلات روحی عرق می زنم و سرم سنگین می شود درمان قطعی دارد ؟

۶ سال پیش
سلام من مدتیه تقریبا پنج سال بعلت مشکلات روحی و عصبی شدن بخاطر جدایی و شکست عشقی و سرزنش خودم و زندگی در غربت توام با استرس و مال باختگی و اذیت عروق سمت راست چشم گیجگاه و صورت و گردنم دچار تورم و احساس کشیدگی میکنم بخصوص در ناحیه چشم سمت راست تقریبا احساس گرفتگی گاهی هم همین عروق درد میگیره همچنین گوش سمت راستم احساس گرفتگی و سوت ممتد میکشه گاهی هم بدنم از داخل ارزش پیدا میکنه و با این حالات دچار استرس هم میشم و بعضی مواقع عرق میزنم و سرم سنگین میشه واقعا حالتان بدی دارم امکان درمان قطعی هست؟
جناب آقای دکتر مهدی قاسمی پاسخ دادند.

درمان همانژیوم لب چیست ؟

۶ سال پیش
سرکار خانم دکتر سهیلا حسن زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سجاد نورشفیعی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر زهرا بابایی ریزوندی پاسخ دادند.

آلت تناسلی مردان کوچک هم می شود ؟

۵ سال پیش
سلام . من آلت تناسلی بزرگی دارم و از عاقبتش میترسم . آیا راهی برای کوچک کردن آلت تناسلی من وجود داره؟ ترو خدا یه راه حل بگید.
جناب آقای دکتر حبیب سهیلی پاسخ دادند.

قرمزی وخشکی ناحیه ایی وپوست انداختن؟

۴ سال پیش
مدتی بود از کف سرم پوسته های بزرکی برامده وکنده میشدند،حالا روی کونه چانه ابرو کنار بینی وسط جناق سینه خشک و قرمز شده پوست اندازی میکند از کرم تریامسبنولون استفاده میکنم ولی مقطعی خوب میشود لطفا راهنماییم کنید با تشکر
سرکار خانم دکتر سیما مسعودنیا پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر صادق هاشمی نسب پاسخ دادند.

مکمل غذایی اشتها آور برای کودک معرفی می کنید ؟

۵ سال پیش
دختر هجده ماه دارم که بسیار بی اشتهاست و وزن کم دارد ، ممنون میشم یک مکمل غذایی بسیار قوی و اشتها آور بهم معرفی کنید؟
سرکار خانم دکتر مهرناز شهرستانی پاسخ دادند.

علت درد دندان عصب کشی چیست؟

۷ سال پیش
باسلام خدمت شما من حدود 2سال پیش 5تا دندان پیش دکتر حسین گل پرور عصب کشی کردم که بعد 1ماه تمام دندونام درد گرفت وقتی مراجعه کردم پیش دکتر گفت دندونای شمارو با یک روش جدید عصب کشی کردم که تو هر 1000 نفر به یکی جواب نمیده وشروع کرد دوباره عصب کشی کردن ولی بازم دندونایی که عصب کشی کردن درد دارن و 2بار هم پیش ایشان مراجعه کردم ولی ایشان جواب درستی ندادن خواهش میکنم راهنمایی کنید واقعا درد مداوم در دندانها م عمانم را بریده و دیگر پولی جهت درمان دوباره ندارم با تشکر
جناب آقای دکتر مهدی شمشیر پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر روژین طلیعی پاسخ دادند.

علت برگشت ارتودنسی چیست؟

۷ سال پیش
سلام من 4ساله سیمبندی دارم و سه باره که دندونام برگشتن برای چهارمین باره که دوباره سیم هاروگذاشتم چیکاربایدکنم که برنگردن ؟ ممنون
جناب آقای دکتر مهدی شمشیر پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.

جراحی لثه، نتوانست التهاب لثه هایم را برطرف کند. چکار کنم ؟

۷ سال پیش
سلام، وقت بخیر من یکسالی میشه که درگیر التهاب لثه در ناحیه ی پشت چهار دندان جلویی فک بالایی هستم. 6ماه پیش جرم گیری کردم برطرف نشد، 4ماه پیش جراحی لثه انجام دادم باز هم بهبودی نیافتم. غذاهایی مثل موز،گردو، کاکائو و در کل غذاهایی ک طبع گرمی دارند التهاب رو شدت میبخشن و وقتی آلو یا گوجه سبز فراوان میخورم التهاب تا حد قابل قبولی بهبودی پیدا میکند. قبلا که لوزه داشتم، با خوردن موز و گردو و.... دچار چرک در لوزه ها میشدم، و دائما آنتی بیوتیک میخوردم.
جناب آقای دکتر مهدی شمشیر پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

لثه هایم با خوردن بعضی غذاها مثل موز گردو و.... ورم میکند علت چیست؟

۶ سال پیش
سلام. وقتتون خیلی خیلی بخیرر من سالهاست که روزی سه بار هم نخ دندان استفاده میکنم هم با روش کاملا صحیح مسواک میزنم. پارسال لثه هام ملتهب شدند. شش ماه پیش هم عکس از خود بافت لثه گرفتم و هم OPG, متخصص که عکس رو دیدند گفتند هیچ مشکل خاصی تو عکست نیست با این حال توصیه به غرغره آب نمک کردند که فایده نداشت و دو هفته بعد به اصرار خودم جراحی انجام دادم تا افزایش حجم ها برداشته شه، که جراحی هیچ اثر مثبتی واسم نداشت، این التهاب در ناحیه پشت چهار دندان فک بالا هستش. چیکار کنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید حامد جلال الدینی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سروش هاشمی پاسخ دادند.

خونریزی لثه و بوی دهان چگونه رفع شود ؟

۶ سال پیش
من وقتی مسواک میزم لثه هام خون میاید ..دندونام هم خیلی در هم برهم هستش بوی دهنم هم خیلی بد وریاده ... لطفا راهنماییم کنید باید سیم کشی کنم یا بکارم؟؟؟؟؟
سرکار خانم دکتر شیرین علیان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

لایه سفید بروی لثه و و سطح داخلی دهان و مشکل در بلع غذا دارم چکار کنم؟

۶ سال پیش
با سلام. مدتی است لایه های سفید رنگی بر روی قسمتهای مختلف لثه من پدیدار شده. که با مسواک زدن و لایه برداری با مسواک کمی دچار خونریزی می شود . این مورد صبح ها بیشتر مشاهده می شود. لازم به ذکر است که مشکل بلع غذا هم پیش امده در بعضی اوقات. نکته دیگر سال گذشته برای درمان استرس هم قرص سرترالین مصرف می کردم. ممنون می شم راهنمایی کنید.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا جراحی بینی مشکلی برای دندانهای ایمپلنتی ایجاد میکند؟

۶ سال پیش
سلام وقت بخیر من 6واحد ایمپلنت دندانی در فک بالا داشتم که چند روزه که کار دندانها به اتمام رسیده سوالی که دارم این هست که من میتونم همین ماه برای جراحی زیبایی بینی اقدام کنم ؟مشکلی برای دندانهای ایمپلنتی پیش میاد ؟
سرکار خانم دکتر فاطمه فرخ نژاد افشار پاسخ دادند.

آیا دندانی که درد نداره نیاز به عصب کشی دارد؟

۶ سال پیش
با سلام عرض احترامن دندونم معمولا درد نمیکنه اما وقتی به دکتر مراجعه میکنم با توجه به عکس و تست سرما تشخیص میدن که باید عصب کشی بشه سوال من اینه که من اگه بدون عصب کشی پر کنم دندونمو مشکلی پیش میاد؟ و اصلا باید چیکار کنم؟ الان تو این سن دو تا دندونمو عصب کشی کردم اینم سومیشه و اصلا عصب کشی خوبه یا بد؟ خواهش میکنم سریع تر جوابمو بدین ممنون
سرکار خانم دکتر فاطمه فرخ نژاد افشار پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.

درمان لق شدن دندان شیری کودک چگونه است؟

۶ سال پیش
سلام بچه من در حین بازی دندون جلوش ضربه دیده لبش ورم کرده ولی دندون فقط مقدلر خیلی کمی لق شده ایا این میفته اخه اون فقط سه سالشه؟
سرکار خانم دکتر فاطمه فرخ نژاد افشار پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا بعد از گذشت 7 سال مجددا باید لمینیت را تکرار کنم؟

۶ سال پیش
تری 26 ساله هستم. 4 دندان جلویی بالا و4 دندان جلویی پایینم نامرتبی کمی دارند. شرایط بودن ارتودنسی به مدت 2 سال در دهانم را ندارم. به تازگی با روش لمینیت آشنا شده ام و با دکتر مشورت کرده ام و برای مدت 7 سال لمینیت راضمانت کرده اند. آیا بعد از گذشت 7 سال مجددا باید لمینیت را تکرار کنم؟ آیا استفاده از ارتودنسی مطمئن تر می باشد؟ هزینه لمینیت هشت دندان نیز زیاد است. پیشنهاد شما چیست؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

ارتودنسی دندان داشته ام در حال حاضر بیشتر دندان هایم خراب شده چه کنم؟

۶ سال پیش
ختر 21 ساله هستم. یک سال است که ارتودنسی کردم. وضع دندانهایم اصلا خوب نیست. تنها دندانهای سالمم چهار دندان در بالا و پنج دندان در پایین است. بیشتر دندنهایم دیواره ندارند. شش تا از دندان هایم را عصب کشی کرده ام. اما مشکل اصلی من این است که نمی توانم چیزهای شیرین و ترش یا سرد و گرم بخورم. دکترم هم گفته که به دلیل تغذیه نامناسب و بهداشت نامناسب است. الان هم روی تمام دندان هایم لکه های زرد رنگ دیده می شود. همیشه دندان درد دارم. بیشتر دندان هایم را دو بار درست کرده ام. دندان های آخریم همه ریخته اند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سهیل آذرخش پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سروش هاشمی پاسخ دادند.

ارتودنسی مناسب ت است یا ایمپلنت مناسب است؟

۶ سال پیش
حدود یک ماه پیش دندان هایم را ارتودنسی کردم و دندان 4 فک پایین راستم کشیده شد ولی نتوانستم ارتودنسی را تحمل کنم و سرانجام با تحمل کلی هزینه سیمهایم را برداشتم. حالا آن فضای خالی باقی مانده است. البته دندانهای جلویی پایینم قدری نامرتب است. چه کارکنم؟ صبر کنم تا دندانهای نامرتب با استفاده از فضای خالی مرتب شوند؟ آیا این چنین چیزی امکان پذیر است؟ یا بلافاصله ایمپلنت کنم؟ دکتر ارتودنسی می گوید یا زمان بده که فضا کمتر شود یا ایمپلنت کن
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندان درد یا لثه میتواند سبب نخوردن غذا وشیرشود ؟

۶ سال پیش
با سلام. پسر3سالم مبا اشاره به دندونای جلوش میگه دندونم درد میکنه وغذاوآب میوه مثل آب پرتقال نمی خوره حتی شیرکه خیلی علاقه داشت نمی خوره .امکان داره از لثه باشه؟ با تشکر
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا بعد از کشیدن دندان شیری نیاز به گذاشتن فضا پرکن هست؟

۶ سال پیش
با سلام. دختر من 5 سالشه و هفته قبل دندان یکی مانده به آخر فک پایینش به خاطر درد و عفونت کشیده شد. دندانپزشک معالج به من گفتند که باید به جای آن دندان کشیده شده فضا پر کن بگذارید. میخواستم از محضر شما بپرسم که آیا این کار واقعا لازمه؟ و به چه دلیل باید انجام بشه؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ابراهیم یزدانی پاسخ دادند.

درمان عفونت دندان وسرایت به لثه و گلو چیست؟

۶ سال پیش
سلام خسته نباشید حدودا ماه پیش دندان من عفونت کرد و من داخل سفر بودم سفالکسین تهیه کرده و استفاده کردم و عفونت دندان من کاملا برطرف شد ولی چند روز پیش دوباره عفونت شروع شد و من باز از سفالکسین استفاده کردم اما بهتر نشد هیچ عفونت به لثه من سرایت کرده و قسمت داخلی لثه من ورم کرده و عفونت به گلو هم رسیده و کمی احساس گلو دارد دارم و دردش اصلا با مشکن هم کم نمیشه حدودا3 شبه اصلا از درد نخوابیدم چه دارویی برای درمان استفاده کنم که تاثیر گذار باشه ؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

کجی دندان ها با لمینت بهبود پیدا میکند؟

۶ سال پیش
دو عدد از دندان های جلویی من کج هستند و به طرف جلو مایل شده اند آیا امکانش هست که این دو دندان را با لمینت قدری بهبود داد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر حلما عسکری پاسخ دادند.

دلیل دیر در آمدن دندان دائمی کودکان چیست؟

۶ سال پیش
با سلام پسرم من 8 سالشه دو تا دندان شیری نیش فک پایین افتاده و خیلی زود دندان دائمی در آمد ولی حدودا چهار ماه پیش دو تا دندان شیری نیش فک بالا و دو تا دندان از پایین افتاده ویکی از دندانهای پایین تازه خیلی کم بالا آمده ولی از سه تای دیگه هیچ اثری نیست باید چکار کنیم آیا نیاز به درمان خاصی است یا مشکلی نیست و خودش بالا می آید؟ ممنون از راهنمایی شما
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.

استفاده از خمیر دندان ذغالی مناسب است؟

۶ سال پیش
با سلام و احترام آیااستفاده از خمیر دندان ذغالی بنسر مشکلی رو برای دهان و دندان ایجاد نمیکند ؟؟ به دلیل اینکه من بعد از خرید متوجه شدم که ساخت ایرانه و یه مقدار استرس داشتم واسه مصرفش بسیار ممنونم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا روکش دندان کمی بلند ممکن است باعث شکستگی دندان زیر روکش شود؟

۶ سال پیش
دندانی که دوازده سال پیش عصب کشی شده وپارسال مواد پر آن ریخت و بوی بدی هم میداد، یک سال پیش روکش شد ولی بعد از یکسال به شدت درد گرفت و عفونت کرد. چون دندان ترک خورده بود مجبور به کشیدن آن شدیم.البته ریشه سفید بودفقط ترک داشت. سوالم اینست گفتند فشار زیادی روی دندان آمده آیا ممکن است روکش را بلند گرفته و بلندی روکش باعث فشار زیاد روی دندان شده باشد یا اینکه با توجه به بوی بد قبلی دندان و پوسیدگی زیاد آن احتمال آن از قبل میرفت. آیا اشکال از روکش بوده یا نه ؟ اشتباه از دکتر بوده یا نه ؟ سپاسگزارم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سهیل آذرخش پاسخ دادند.

آیا بیهوشی برای انجام کارهای دندانپزشکی کودک خطری برای او ندارد؟

۶ سال پیش
دختر 6ساله من برای انجام کارهای دندانپزشکی اصلا همکاری نمیکند و طبق گفته دکتر بسیار از دندانهای او خراب شده ونیاز به پر کردن و عصب کشی دارد،دکتر گفته باید تحت بیهوشی کار های او انجام شود ولی من میترسم و مستاصل شده ام، لطفا علاوه بر راهنمایی اگر پزشک و بیمارستان خوبی در اصفهان برای انجام این کار سراغ دارید معرفی نمایید،ممنون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت تورم و درد سمت چپ صورت و بادکردن گره لنفی و درد زیر فک چپ چیست؟

۶ سال پیش
سه روز پیش احساس دندون درد داشتم بین دندوم بین دندون آخروعقل حالا دو روزه سمت چپ صورتم باد کرده ، گره لنفی زیر فک چپ ام هم باد کرده ،دیشب متوجه شدم انگار آفت بزرگی انتهای ردیف دندان ها بین دو فک بالاوپایین هست و دردها از اونه، اما امروز تمام قسمت زیرین فک سمت چپ ام رو دست میزنم متورم و درد داره ، علت چیه؟ چهارماه پیش معاینه کامل شدم دندان هام سالم بودن . میشه راهنماییم کنید که مشکل ام چیه؟الان برای دهانشویه ترکیب دیفین هیدرامین و تتراسایکلین ولیدوکایین مصرف میکنم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.

هزینه ارتودنسی چقدر است؟کدام راه مرتب سازی دندان بهتر است؟

۶ سال پیش
با سلام دندان های من سالم و مرتب است فقط دندان های بالا ردیف جلو فاصله دارند میخواهم بدانم میشه به هم بچسبانم و هزینه اش چقدر است
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

چرا دکتر دندانپزشک در سایت نیست؟

۶ سال پیش
با سلام چرا به سوالات دندانپزشکی کم جواب میدهید؟ باتشکر
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

جهت تشکر از جناب دکتر ذبیح الله نبی زاده اجازه دارم ؟

۶ سال پیش
با سلام ضمن تشکر از جناب دکتر زبیح الله نبی زاده از صبوری و احساس مسئولیت شما کمال تشکر را دارم ان شالله پیروز و کامیاب باشید. متشکرم که به سوالاتم پاسخ دادید راجع به هزینه ارتودنسی. از زاهدان پیام میدم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

لامینت دندان های جلو چه شرایطی دارد؟

۶ سال پیش
با سلام. من دندون ها جلومو میخواستم لامینت کنم. در کل 14 دندون رو میخواستم لامنیت کنم. هزینه هر دندون برای لامینت چند است؟ بیمه قبول میکنه؟ با تشکر از جامعه ی پزشکان و دندان پزشکان
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

زردی دندان ها با چه نوع خمیردندانی برطرف می شود ؟

۶ سال پیش
سلام لطفا یه خمیر دندان مارک خوب بهم معرفی کنین که زردی دندان رو برطرف کنه ودندانهارو خوب شستشو بده
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

زردی دندان ها؟

۶ سال پیش
سلام لطفا یه خمیر دندان مارک خوب بهم معرفی کنین که زردی دندان رو برطرف کنه ودندانهارو خوب شستشو بده
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر سمانه اسلامی پاسخ دادند.

برای روی هم بودن دندانها اگر دندان عقل ها رو بکشم دندانهایم صاف میشود؟

۶ سال پیش
سلام از دکتر دندانپزشک میخواستم بپرسم که دندانهای جلویم یه کم روهمدیگه اومده دندانهای عقل پایین هم نصفه درامده 29 سالمه دنداهای عقلم کامل میاید بیرون ؟ اگر عقلها رو بکشم دندانهام صاف میشه؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندان هایم کاملا خالی خالی است چکاری می توانم بکنم؟

۶ سال پیش
سلام من دو دندان یکی در سمت چپ یکی در سمت راست دارم در ردیف پایین که هر دو کاملا خالی شده اند و وقتی توی آینه نگاه میکنم داخلشان سیاه شده است! الانحتما باید هر دو رو بردارم؟ چه کارهایی میتونم بکنم که مشکل بابت جویدن نداشته باشم چون اون دو دندان جزودندان های اصلی هستند و هرچی میخورم با آنهاست! راستی من حتی یک بار هم دندان پزشکی نرفتم چون ببخشید ولی وضعیت مالیم جوریه که حتی 5 هزارتومن کرایه تاکسی هم ندارم چه برسه دندان پزشک فک کنم همه دندونام دچار مشکل شده :( خیلی نگرانم من من تازه جوونم!
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

عصب کشی و پرکردن دندان در هفته 19 بارداری خطر دارد؟

۶ سال پیش
دندان بنده به علت پوسیدگی در هفته 10 خالی شد، حال که در هفته 19 هستم ،گاهی اوقات کمی درد می کند ،آیا عصب کشی و پرکردن دندان در هفته 19 بارداری خطری برای جنین دارد؟آیا اگر روی آن را پانسمان کنم و آن را پر نکنم تا پایان بارداری دوام می آورد و عفونت نمی کند ؟آیا داروی بی حسی که برای پر کردن استفاده می شود و رادیوگرافی و آنتی بیوتیک و داروی ضد درد پس از پر کردن دندان برای جنین ضرر ندارد؟
سرکار خانم دکتر آزاده مهدیان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

در ادامه سوال دندان خالی رو چیکار باید کرد؟

۶ سال پیش
سلام https://nobat.ir/q/dZ7N/ اون مشکل رو همینجوری گفتم لطفا جواب سوال اولم که دندان خالی رو چیکار باید کرد رو بگین؟ ممنون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا ترمیم و یا جراحی در زمان شیردهی نوزاد7 ماهه مانعی دارد؟

۶ سال پیش
با سلام آیا ترمیم و یا جراحی در زمان شیردهی نوزاد7 ماهه مانعی دارد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

هزینه برای درست کردن دندان شکسته چقدر است؟

۶ سال پیش
سلام من دندان جلوم 4 ساله شکسته سال اول رفتم دنپزشکی گفت باید 18 ساله باشی الان 18 سالمه میخواستم بدونم روش درست کردن این دندان چه جوریه وچه قدر هزینه دارد ؟ممنون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت پوسیدگی دندان از قسمت لثه وریشه دندان چیست؟

۶ سال پیش
با سلام خدمت پزشکان عزیز بنده چند ماه است قسمت انتهای دندانهایم نوعی پلاک سیاه رنگ تشکیل میشود وبا اینکه خود دندان سالم است از همان قسمت لایه های انتهایی شروع به تخریب سریع میکند مرتب مسواک میزنم وسیگار هم با جرمگیر مخصوص میکشم این لایحه های سیاه رنگ مثل نوعی پلاک چرا در انتهای دندان تشکیل میشود؟!
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.

روی هم بودن دندانها سیاه شدن وکرم خوردگی چند تا جلو را چه کنم ؟

۶ سال پیش
دانهای جلوم خیلی روی همدیگست وسیاه هم شده ..کرم خورده . ظاهر خیلی بدی داره چیکار کنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت پوسیدن دندانها با اینکه مسواک میزنم چیست ؟

۶ سال پیش
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت سفیدی لثه با سوزش زیاد چیست؟

۶ سال پیش
با سلام در دهانم محل اتصال دندان به لثه سفید رنگ شده و سوزش شدیدی دارد و در تمام لثه ام و کام دهانم دیده میشود علتش چیست؟ به چه متخصصی مراجعه کنم؟؟؟ لطفا بگید به چه متخصصی مراجعه کنم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

برای رفع عفونت دندان چیکار کنم ؟

۶ سال پیش
با سلام خدمت شما دکتران گرامی .من 15 سال سن دارم و عفونت دندانم خیلی زیاد شده معده درد و سردرد گرفتم دندانم خیلی داغونه برای رفع عفونت چیکار کنم ؟لطفا راهنماییم کنید؟؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

عفونت و درد دندان دارم کشیدن در هفته هجده امکان پذیر هست ؟

۶ سال پیش
در هفته هجده بارداری قبل از بارداری دندانی را غصب کشی کرده بودم که بعد از مدتی شکست وقتی به دندانپزشک مراجعه کردم گفت باید کشیده شود ولی به دلیل ترسی که داشتم نکشیدم و حالا هم عفونت دارد و هم درد آیا کشیدن در این ماه امکان پذیر هست
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علل عفونت دندان و لثه چیست ؟

۶ سال پیش
سلام خسته نباشید دندان ها ولثه من شدید دچار عفونت و درد شدید دندان میشه با این حال که من بهداشت دهان و دنان رو کامل رعایت میکنم و روزانه از مسواک استفاده میکنم دندان ها و لثه من دچار عفونت میشه ممنون میشم اگر دلیل این مشکل و راه درمان رو به من بگویید..باتشکر
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت آفت زدن در دهان چیست ؟

۶ سال پیش
با سلام نوجوان چهارده ساله به دلیل نامشخص بعضی موارد قسمت داخلی دهانم که در تصویر ارسال کرده ام بیشتر موارد واغلب روزها دچار آفت در چندین نقطه میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید
جناب آقای دکتر ویدا یگانه پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر شاهین نعمتی خراسانی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.

علت سفید مایل به قهوه ای بودن بعضی دندانها چیست و چیکار باید بکنم ؟

۶ سال پیش
ساام من پسری هستم که بعضی دنداهام بخصوصدناهی جلو نیش هام نوک شون یا لبه اشون سفید وقهوه ای میشه دندانهای کرسی هم روش اینجوریه .دلیلش چیه وچیکار باید بکنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.

زردی شدید دندانهای وکرم خوردن پای دندان چطور رفع گردد ؟

۶ سال پیش
با سلام من دندونهام خیلی زرد هست وپای دندونهام هم کرم خورده روزی 10-15 تا سیگار میکشم ولی هر شب مسو اک میزنم .یک کم دردم داره دندونهام .جیکار بایست بکنم ؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا درمان پوسیدگی دندان کودک 3 ساله بدون بیهوشی وجود دارد ؟

۶ سال پیش
سلام آیا امکان ترمیم دندان پوسیده وشکسته (بدون هیچ دردی)درکودک 3 ساله بدون بیهوشی وجود دارد کدام پزشک بدون بیهوشی این کار راانجام می دهد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا دندان درد منجر به چشم درد می شود ؟

۶ سال پیش
درد دندان های فک بالا را دارم و همزمان با ان چشمم نیز درد شدیدی از داخل میگیرد علت چیست همه در سمت راست صورت ایجاد میشود
سرکار خانم دکتر سهیلا حسن زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر آرمین احمدنژاد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر عاطفه الهویی نظری پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر پروفسور آرش عزیزی پاسخ دادند.

یک گوشت اضافه کنار دندانم قسمت لثه درآمده چکار باید کرد؟

۶ سال پیش
سلام ببخشید پدرم کنار دندون آخریشون قسمت لثه به اصطلاح یک گوشت اضافه درآمده که خیلی اذیتشون میکنه میشه بفرمائید باید چیکار کنن واقعا سخت شونه به راحتی نمیتونن غذا بخورن؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر حسین برجیان پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.

باید یه دور جرم گیری کنم بعد لمینیت کامپوزیت انجام بدهم ؟

۶ سال پیش
سلام من می خوام دندون هام رو کامپوزیت ونیر انجام بدم به خاطر اینکه لک و فاصله از هم دارن، ولی بین فاصله دندون هام جرم وجود داره، می خواستم بدونم دکتر قبل انجام کامپوزیت این جرم ها رو بر میداره یا نه؟ باید یه دور جرم گیری کنم بعد لمینیت کامپوزیت انجام بدم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر محمد نجفی پاسخ دادند.

درد دندانهای نیم فک بالا و درد گوش و چشم وشقیقه مربوط به دندان است ؟

۶ سال پیش
درد دندانهای نیم فک بالا و درد گوش و چشم وشقیقه ایا ممکن است براثر دندان درد باشد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سهیل آذرخش پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر معین هنرور پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر حلما عسکری پاسخ دادند.

دندانها پوسیدگی ای دارند که باعث درد شدید صورت و چشم و گوش شود ؟

۶ سال پیش
نصف صورتم درد میکند به همراه دندان و چشم و گوش میخواستم ببینم در این دندانها پوسیدگی ای وجود دارد که باعث ان درد شدید شود؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر حلما عسکری پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.

کودک دوتا دندان جلویش رفته توی لثه بالا راهنمایی می کنید ؟

۶ سال پیش
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من یه پسر دارم 3 روز پیش زمین خورده و دوتا دندان جلویش رفته توی لثه بالایش طبق عکسی که گرفتیم پیش متخصص دندان اطفال بردیم میفرماین که باید صبر کنیم تا طی یک مدت دو یا سه ماهه که خودش در بیاد و اگر دندانها پایین نیومدن جراحی بشن ممنون میشم راهنمایی کنید .بسیار بسیار ممنونم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندان نیش دخترم خورده شده و داره به لثه میرسه چه کنم؟

۶ سال پیش
باسلام سوالم این بود که کودکان که دندانشان شیری هست وریشه ندارد پس چطور دندان درد میگیرند؟سوال دیگه این که دندان نیش دخترم خورده شده وداره به لثه میرسه چکنم؟چون عمش هم دندانهای نیشش کوتاه هست ایا امکان دارد که دخترم هم دربزرگی دندانش کوتاه بمونه؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا فک با حرف زدن ارتباط دارد؟

۶ سال پیش
سلام مادرم 62 سال دارد چند سالی دندان هایش رو کشیده مدتی هنگام خمیازه کشیدن فکش صدا میده بینابین هم قفل میشه حرف زدن هم براش سخت شده لطفا راهنمایی کنید
جناب آقای دکتر زهرا بابایی ریزوندی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

از کجا می شود فهمید ریشه داخل لثه مانده است ؟

۶ سال پیش
سلام.از کجا میشه فهمید ریشه داخل لثه مونده؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

درمان دندان عقل چگونه است ؟

۶ سال پیش
باسلام خانم 24 ساله هستم دندان عقل پایینم خیلی خیلی درد میکند ولی فقط مقدار کمی از دندان درآمده و کامل در نیامده کمی ورم هم کرده و لپم آبسه زده حال چه دارویی استفاده کنم ؟ممنونم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دهانشویه مناسب گیاهی برای رفع بوی بددهان والتهاب لثه دربازار چیست؟

۶ سال پیش
سلام.درحال حاضرمناسبترین دهانشویه گیاهی برای رفع بوی بددهان والتهاب لثه دربازارچیست؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

چه شرایطی منجر به عصب کشی مجدد دندان است؟

۶ سال پیش
با سلام 6 ماه پیش دندان چهارم از بالا سمت راست ، عصب کشی کردم روکش ایشان توصیه ای نداشتند پس از 5 ماه موقع جویدن لقمه تکه داخلی دندانم تا زیر لثه شکسته و به خاطر عمق ترک لق شد که برای بیرون آوردن نیاز به مراحل کشیدن همانند یک دندان شد. پس از یک هفته نیز تکه پرشده(ماده سفید) افتاد پس از مراجعه به پزشک دیگری ایشان گفتند که باید مجدد عصب کشی بشه دندانم و مابقی نداشتن دندانم با ماده پر بشه چرا دندانی که عصب کشی شده باید دوباره عصب کشی بشه؟؟ هیچ دردی هم ندارم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندانم را دو روز است جراحی کردم آیا علائم عفونت است ؟

۵ سال پیش
سلام دندون 8پایین ودوروزه جراحی کردم اما طرف راست یکم صورتم ورم کرده وتب دارم ،ولی دردهام کمترشده،اما آخردهنم حالت خونمردگی داره،به نظرشماعفونت کرده؟دیشب سردرد داشتم وتب دارم ونمیتونستم سرم روبلندکنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

وجود درد دو روز بعد از عصب کشی دندان آسیاب دوم طبیعی است ؟

۵ سال پیش
با سلام من دوروزه که دندان آسیاب دومم را عصب کشی کردم ولی اصلا دندان قابل استقاده نیست علاوه بر درد مداوم که مسکن مصرف میکنم بابتش باهاش نمیشه غذا جوید چون درد میگیره آیا درمان ریشه ناقص انجام شده ؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.

قیمت ارتودنسی چقدر است ؟

۵ سال پیش
سلام دکتر چون خودم سر کارم بوشهرم نتونستم حضوری بیام پیشتون میخواستم عکس دندون براتون بفرستم ببینم چقد خرج داره امکانش هست؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

ماه 8 بارداری هستم لثه و دندانم درد می کنم ؟

۵ سال پیش
باسلام من ماه 8 بارداری هستم، هفته 34 هستم، چند روزه لثه و دندانم درد میکنه بیشتر شبها، به نظرم عفونت کرده، لطفا راهنماییم کنید با توجه به بارداری چه انتی بیوتیکی مصرف کنم تشکر.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا روی روکش دندان می شود لامینیت کرد ؟

۵ سال پیش
سلام خسته نباشید ،مادر من حدود 3 روز هست ک دندان های بالاشون رو روکش بریج کردن الان از ظاهر دندان هاشون خیلی ناراضی هستن آیا امکانش هست روش لامینیت کنند؟!؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندان هام خسته ام کرده اند چکار کنم ؟

۵ سال پیش
23سالمه از بچگی همیشه دندونام مشکل داشته برای مثال دوبار تو چند حادثه دندونام شکسته بعد پر کردم آخرین بار دوسال پیش بیشتر دندونامو پر کردم و عصب کشی اماباز اذیتم میکنن رنگ همش زرده بااینکه مسواک میزنم هیچ تاثیری نداره خیلی از دندونامم موادش خالی شده ازپس هزینه های دندون برنمیام چکار کنم بادندونام؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

چطور از پوسیدگی دندان جلوگیری جلوگیری کنیم ؟

۵ سال پیش
سلام دخترم درابتدا دندان دراودرن خیلی زیاد اذیت شد و بعد دچار پوسیدگی شدیددندادن شیری شد که چهارتا از دندان به علت عفونت و دید متوجه شدن دندان پزشک معالج کشیدم وبقیه نیاز به پرکردن داره چی کارکنم وداروی هست برای جلوگیری از این روندو دخترم هم مسواک و دهان شویه استفاده میکنه ؟ سپاس
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

درمان آبسه دندان چگونه است ؟

۵ سال پیش
باسلام، من هفته 34 بارداری هستم، چند روزه دندانم ابسه کرده، یک طرف صورتم یکم ورم کرده، خیلی درد دارم، لطفا راهنماییم کنید چه دارویی مصرف کنم، تشکر.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر محسن عباسی پاسخ دادند.

خونریزی از لثه و عفونت لثه در محل دندانی که افتاده چطور برطرف شود ؟

۵ سال پیش
با سلام بنده یکی از دندونهام پوسیده شد بر مروز شکست و منم اصلا به پزشک مراجعه نکردم البته از زمان افتاد کامل دندونم 8ماه ی میگذره حالا متوجه شدم خون از جاش میاد بعضی مواقع و یه حالات عفونت داره قبل شبیه سوراخ بود حالا شبیه عفونت میخواستم بدونم چکار کنم ایا مشکل از ریشه دندونم نیست که زیر لثه هست و درمان خانگی چکار کنم برای رفع خون ریز من مشکل لثه ندارم اصلا دردیم ندارم فقط از محل کنده شدن دند ون خونیزی دارم همراه عفونت که بوه ی بدیم میده با تشکر؟؟؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
دیگر پزشکان مرتبط با درمان این سوال