ترشحات قهوه‌ای ۹ روز بعد از پریود: علت و راهکار

سلام و دورود من نزدیک یک سال تنبلی تخمدان شدید دارم سونو ازمایش هم انجام دادن و دکترا گفتن خیلی شدید ۳ روز بعد از پاک شدنم رابطه داشتم دخول بود ولی منی داخل واژن ریخته نشده قبل رابطم دو عدد قرص سیپروترون کامپاند خوردم و فردا هم دو عدد خوردم الان پریودیم ۹ روزه خوب شدم
دو روزخیلی استرس اعصاب خوردی داشتم بیش از حد و الان ترشحات قهوه ایی دارم چرا؟
7 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
عزیزم به دلیل داروی هورمونی میتونه باشه ولی ادامه دار بود ازمایش هورمونی و سونو توصیه میشه

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً ترشح قهوه‌ای شما ۹ روز بعد از قاعدگی به‌خاطر نوسان هورمونی مرتبط با تنبلی تخمدان یا خون باقی‌مانده از قاعدگی است.
در بیشتر موارد خوش‌خیم است و نیازی به نگرانی فوری نیست.
راهکارهای عملی:
- استراحت کنید و روش‌های کاهش استرس (تنفس عمیق، خواب کافی) را اجرا کنید.
- از پد بهداشتی استفاده و رنگ، بو و مقدار ترشحات را روزانه ثبت کنید.
- تست بارداری خانگی انجام دهید تا احتمال بارداری حذف یا مشخص شود.
- مصرف داروهای هورمونی یا سیپروترون را یادداشت کنید و برای بررسی تأثیر دارو با پزشک مشورت کنید.
- در صورتی که ترشحات ادامه‌دار یا مکرر شد، برای بررسی هورمونی و سونوگرافی به پزشک مراجعه کنید.
علائم هشدار:
- خونریزی شدید یا ضعف و سرگیجه که بیمار را ناتوان کند.
- درد شدید لگنی یا تب بالای ۳۸ درجه.
- ترشح بدبو یا چرکی یا تغییر رنگ روشن به سبز/زرد همراه احساس ناخوشی.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص