ادرار قهوه‌ای و خون در مدفوع بعد آپاندکتومی

چهار روز عمل آپاندیس کردم کلا ادرارم قهوهای رنگ و امروز تو مدفوع خون دیدم وکلا امروز ضعف ولرزش دارم آیا طبیعی هست
4 شهریور 1405

پاسخ پزشکان

0
سلام
با جراح خود مشورت کنید جهت اطمینان خاطر
ممکن است علت تغییر رنگادرار تاثیر دارو باشد

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً رنگ قهوه‌ای ادرار به‌خاطر کم‌آبی یا اثر داروهای پس از عمل است و خون در مدفوع در بیشتر موارد از خون‌ریزی سطحی مقعدی (هموروئید/شقاق) یا کمتر شایع عوارض گوارشی پس از عمل نشأت می‌گیرد.
نگران نباشید اما علائم ضعف و لرزش را جدی بگیرید؛ می‌تواند نشانه عفونت یا کم‌خونی باشد.
راهکارهای عملی:
- دما را اندازه بگیرید و در حالت استراحت بمانید.
- مایعات روشن (آب، سوپ رقیق، محلول ORS) بنوشید تا ادرار روشن‌تر شود.
- از عکس گرفتن از رنگ ادرار و مدفوع یا نگهداری نمونه برای نشان دادن به پزشک استفاده کنید.
- از داروهای ضدالتهاب بدون نسخه (NSAIDs) خودسرانه مصرف نکنید و سریع با جراح تماس بگیرید اگر بدتر شد.
علائم هشدار:
- تب بالای
38.5°C یا لرز مداوم
- خون‌ریزی مقعدی پرخون یا افزایش ناگهانی مقدار خون در مدفوع یا ادرار
- سرگیجه شدید، تنگی‌نفس یا کاهش قابل‌توجه ادرار
تخصص پیشنهادی: جراح عمومی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص