بعد از خوردن سه قرص کلداکس: چه باید کرد

من از روی عصبانیت سه تا کلداکس خوردم با هم بعدش فردا شبش همش دل درد و حالت تهوع و اسهال و استفراغ داشتم . رفتم دکتر ۵ سرم و ۲۵ تا آمپول برام زد ولی من همچنان سرم گیج میره و چشمام سیاهی میره ممکنه همچنان اثرات کلداکس باشه
10 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علائم شما ناشی از اثر دوز بالای دارو (مسمومیت خفیف تا متوسط) یا در بیشتر موارد کم‌آبی و اختلال الکترولیت به‌خاطر استفراغ و اسهال است.
این موارد معمولاً قابل‌درمان‌اند ولی سرگیجه و سیاهی رفتن چشم نیاز به بررسی دارند.
راهکارهای عملی:
- مصرف داروی اضافه را قطع کنید و قرص جدید نخورید.
- جرعه‌جرعه مایعات رقیق یا محلول خوراکی ORS بنوشید تا از کم‌آبی جلوگیری شود.
- در وضعیت نشسته یا درازکش بمانید و بلند شدن را خیلی آهسته انجام دهید تا سرگیجه کمتر شود.
- فشار خون و نبض را در صورت امکان بررسی کنید و در صورت ادامه تهوع/استفراغ مکرر به مرکز درمانی مراجعه کنید.
علائم هشدار:
- خواب‌آلودگی شدید یا کاهش هوشیاری و عدم پاسخ‌دهی.
- تنگی‌نفس یا ضربان قلب خیلی تند یا نامنظم.
- تشنج، غش یا کاهش قابل‌توجه ادرار/ضعف شدید.
تخصص پیشنهادی: اورژانس

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

تن و روان از هم جدا نیستند

رایگان · بدون ثبت‌نام

خواب، گوارش، سردرد و حتی شدتِ درد از حالِ روانی‌مان اثر می‌گیرند — شناختن خود، بخشی از مراقبت از بدن است.

شروع شناخت خودم ←
تست‌های روان‌شناسی — شناخت خودم ←