بی‌حسی باسن و ناحیه تناسلی بعد از تزریق عضلانی

سلام من ۲ روز پیش بخاطر سرما خوردگی رفتم دکتر نوروبین عضلانی برام زدن الان از اون موقع تا حالا از ناحیه باسن و دستگاه تناسلی دچار بیحسی کامل شدم ایا بنظرتون مشکل جدیه
ممنون میشم راهنمایی کنید.
11 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت اصلی یک آسیب عصبی موضعی ناشی از تزریق در ناحیه گلوتئال یا فشار روی ریشه‌های عصبی ساکرال است.
در بیشتر موارد این بی‌حسی تدریجی بهبود می‌یابد، اما نیاز به بررسی دارد و نگران کننده بودن را کاهش می‌دهد.
راهکارهای عملی:
- از نشستن مستقیم روی محل تزریق خودداری کنید و روی پهلو یا بالشی نرم بنشینید.
- کمپرس سرد در ۴۸ ساعت اول برای کاهش التهاب، سپس کمپرس گرم ملایم اگر درد یا خشکی وجود دارد.
- مسکن‌های بدون نسخه مثل استامینوفن یا ایبوپروفن طبق دستور مصرف کنید مگر منع پزشکی داشته باشید.
- محل تزریق را از نظر قرمزی، تورم یا ترشح بررسی کنید و از ماساژ شدید خودداری کنید.
علائم هشدار:
- ضعف یا ناتوانی در راه رفتن یا افتادگی پا
- از دست دادن کنترل ادرار یا دفع
- تب همراه با افزایش درد، قرمزی یا تورم موضعی
تخصص پیشنهادی: متخصص مغز و اعصاب

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

تن و روان از هم جدا نیستند

رایگان · بدون ثبت‌نام

خواب، گوارش، سردرد و حتی شدتِ درد از حالِ روانی‌مان اثر می‌گیرند — شناختن خود، بخشی از مراقبت از بدن است.

شروع شناخت خودم ←
تست‌های روان‌شناسی — شناخت خودم ←