تغییر از دروسبلا به دروسبلین و لکه‌بینی

سلام،یک ماه هست که خونریزی دارم البته از نه روز پیش پریود دومم اتفاق افتاد که دکتر رفتم و برام سونو نوشت بعد از سونو متوجه کیست تخمدان شدن و قرص دروسبلا تجویز کردند از روز سوم پریود خوردم ولی هنوز لکه بینی دارم دکتر گفتن تا دوروز دیگه اگر قطع نشد قرص دروسبلین شروع کنم ،اگر این کار رو انجام بدم دوباره خونریزی نمیکنم؟
5 آبان 1405

پاسخ پزشکان

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً لکه‌بینی ادامه‌دار شما ناشی از ناهماهنگی هورمونی پس از شروع قرص یا تأثیر کیست تخمدان است؛ در بیشتر موارد این خونریزی با ادامه درمان یا تنظیم دارو طی چند روز تا چند هفته کاهش می‌یابد و نگران‌کننده نیست.
راهکارهای عملی:
- تا اعلام دستور پزشک فعلی، بدون مشورت دارو را قطع یا خودسرانه تغییر ندهید.
- طبق برنامه پزشک داروی جایگزین (دروسبلین) را از زمان تعیین‌شده شروع کنید؛ ممکن است چند روز طول بکشد تا خونریزی قطع شود.
- مقدار و الگوی خونریزی را یادداشت کنید (تاریخ، تعداد پد یا دفعات تعویض) و در قرار بعدی به پزشک نشان دهید.
- در صورت خونریزی زیاد یا علائم کم‌خونی، مکمل آهن یا غذاهای غنی از آهن مصرف کنید و درخواست آزمایش هموگلوبین دهید.
علائم هشدار:
- تعویض پد هر یک ساعت یا خونریزی بسیار زیاد
- سرگیجه شدید، غش یا ضعف مفرط
- تب بالا یا درد شکمی شدید همراه خونریزی
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص