لکه‌بینی بعد از مصرف دوفامد و تأخیر پریود

سلام وقت بخیر من جند ماه بود قرص دوفامد استفاده کردم برای تنظیم پریود، ۱۸ ام میشده شهریور ۱۲ ام شدم بعد نخوردم دیدم پروید نشدم اومدم پنج روز دوفامد روزی یه عدد خوردم الان از دیروز وقتی میرم سرویس لکه بینی صورتی قرمز میبنم ولی پدم کثیف نمیشه هنوز پریود نیامده چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید؟
5 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً لکه‌بینی شما ناشی از تغییر هورمونی بعد از قطع و شروع دوباره قرص دوفامد (پروژسترون) است و در بیشتر موارد خونریزی خفیف و گذراست.
احتمال کمتر بارداری نیز مطرح است؛ نیاز به نگرانی حاد در بیشتر موارد نیست.
راهکارهای عملی:
- تست بارداری خانگی انجام دهید؛ مثبت شدن نیاز به پیگیری پزشک دارد.
- مقدار، رنگ و مدت لکه‌بینی و هر درد یا تب را ثبت کنید تا الگوی واضح شود.
- از تغییر دُز یا قطع مکرر دارو بدون نظر پزشک خودداری کنید؛ ادامه یا توقف دارو را با متخصص زنان مشخص کنید.
- استراحت، مایعات کافی و پرهیز از فعالیت سنگین تا مشخص شدن علت.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید یا تعویض نوار بهداشتی هر یک ساعت همراه ضعف یا سرگیجه
- درد شدید شکمی یا لگنی یا تب بالای 38 درجه
- تست بارداری مثبت همراه خونریزی یا درد شدید
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص