خارج شدن مایع زرد از گوش بعد از قطره گلیسیرین

سلام من به خاطر کیپ شدن گوشم به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کردم گفتن به خاطر جرم موجود باید هر دوتا گوشم ساکشن بشه و قطره گلیسیرین فنیکه دادن . قطره رو که میزنم گوشم کیپ میشه واسه چند دقیقه شنواییم افت میکنه و مایع زرد رنگ از گوشم خارج میشه ولی هنه این علائم بعد از چند دقیقه قطع میشه و گوش سمت چپم یه درد خیلی خفیف داره
خواستم ببینم بعد از ساکشن این مشکل درست میشه؟
7 آبان 1405

پاسخ پزشکان

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً مایع زرد بعد از قطره گلیسیرین فنیکه ناشی از نرم‌شدن و خارج شدن جرم (موم) یا مخلوط شدن موم با مایع سطح کانال گوش است.
در بیشتر موارد این وضع موقتی است و بعد از پاک‌سازی (ساکشن) بهبود می‌یابد؛ درد خفیف نیز شایع و غیر هشداردهنده است.
راهکارهای عملی:
- سر را به سمت شانه طرف مبتلا خم کنید تا مایع تخلیه شود و با دستمال تمیز بیرونی گوش را خشک کنید.
- از فرو بردن گوش‌پاک‌کن یا اشیاء درون گوش خودداری کنید.
- در صورت درد آزاردهنده از مسکن‌های معمول مثل استامینوفن یا ایبوپروفن طبق دوز مصرفی استفاده کنید.
- زمان ساکشن را پیگیری کنید تا جرم به‌طور کامل برداشته شود؛ تا آن زمان از قطره اضافی استفاده نکنید مگر پزشک توصیه کند.
علائم هشدار:
- درد شدید یا افزایش درد و افت شنوایی پایدار
- تب بالا یا احساس بیماری عمومی و ضعف
- ترشح بدبو، خون‌آلود یا خروج مایع پیوسته
تخصص پیشنهادی: گوش و حلق و بینی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص