ریزش مو بعد از سیپروترون کامپاند

سلام
من الان اولین دورهی قرص سیپروترون کامپاند (سیبل) رو خوردم و امروز ۱۷امین روز هستش که قرصهارو مصرف کردم دکتر بخاطر تنبلی تخمدان و نامنظمی پریودی برام تجویز کرد و گفت از روز ۵ام پریود بخور
ولی من از وقتی این دارو رو شروع کردم به شدت ریزش مو دارم خیلی خیلی زیاد
میتونه بخاطر مصرف این قرص باشه؟ میتونم برای تنظیم قاعدگی داروی دیگهای مصرف کنم؟ بهتر نیست مصرفش رو بعد از اتمام دارو قطع کنم؟
5 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً ریزش مو شما مربوط به واکنش دارویی یا یک تلوژن افلوویوم موقتی ناشی از تغییر هورمونی است؛ در بیشتر موارد با بررسی و زمان یا تغییر دارو قابل برگشت است و فعلاً خیلی نگران نباشید.
راهکارهای عملی:
1 قبل از هر قطع یا تغییر دارو با پزشک معالج هماهنگ کنید؛ قطع ناگهانی توصیه نمی‌شود.
2 از شامپو و محصولات ملایم استفاده کنید، از کشیدن مو و ابزار حرارتی خودداری کنید و شانه با دندانه باز بزنید.
3 آزمایش‌های پایه انجام دهید: TSH، فریتین، CBC و ویتامین D برای رد کمبودها و اختلالات هورمونی.
4 اگر بعد از ۸–۱۲ هفته کاهش ریزش دیده نشد، مراجعه برای بررسی و احتمال تغییر دارو یا شروع درمان موضعی مانند ماینوکسیدیل تحت نظر پزشک.
علائم هشدار:
1 تورم صورت/لب یا تنگی نفس یا بثورات پوستی شدید
2 زردی پوست یا چشم، درد شدید شکم یا ادرار تیره
3 خونریزی واژینال شدید یا درد/ورم ناگهانی پا
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص