خونریزی و درد سینه بعد قطع سپترون کامپاند

سلام دو دوره سپترون کامپاند (سیبل) مصرف کردم و هر دو دوره بعد از تموم شدن قرص های رنگی پریود شدم البته با خونریزی کم و تیره رنگ .الان که تقریبا ۱۰ رورزه قرص رو کلا قطع کردم( چون حالمو بد میکرد و تهوع میداد.) اول دچار لکه بینی شدم و بعد لکه ها بیشتر شد و تبدیل به خونریزی تیره شدسینه هامم درد ناک شده
راهکار چیه آیا طبیعیه؟دارویی هست مصرف کنم خوب شه؟
9 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
عزیزم. سینه به علت داروهست.
اگر نگرانید معاینه شید
0
سلام
به علت قطع داروی هورمونی است در صورت درد شدید باید معاینه شوید
0
سلام
درد سینه بدلیل داروست اگر شدید است معاینه و سونو

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این وضعیت واکنش به قطع ناگهانی قرص‌های ترکیبی (تغییر هورمونی یا خونریزی ناشی از قطع دارو) است. در بیشتر موارد این لکه‌بینی و خونریزی تیره همراه با درد پستان گذراست و ظرف چند روز تا دو هفته بهبود می‌یابد؛ نگران نباشید اما پیگیری لازم است.
راهکارهای عملی:
- میزان و رنگ خونریزی و تعداد پدها را ثبت کنید.
- استراحت نسبی، مایعات کافی و تغذیه متعادل رعایت شود.
- برای درد پستان و درد شکمی از مسکن‌های غیراستروئیدی مثل ایبوپروفن طبق دُز استاندارد استفاده کنید مگر منع مصرف داشته باشید.
- از تامپون استفاده نکنید و در صورت خونریزی شدید یا ادامه‌دار به پزشک مراجعه کنید.
علائم هشدار:
- خونریزی شدید (اشباع پد در کمتر از یک ساعت یا لخته‌های بزرگ)
- سرگیجه شدید، ضعف یا تپش قلب
- تب یا درد شکمی شدید و مداوم
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص