کاهش شنوایی و نقش قرص‌های آهن

چندسال احساس میکنم شنواییم کم شده
11 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً کاهش تدریجی شنوایی شما مرتبط با تغییرات سن (پیرگوشی) یا تجمع جرم در کانال گوش است.
در بیشتر موارد قرص‌های آهن عامل مستقیم کاهش شنوایی نیستند و جای نگرانی شدید وجود ندارد، اما بررسی توسط پزشک مفید است.
راهکارهای عملی:
- از صداهای بلند و هدفون‌های با صدای بلند پرهیز کنید و در صورت نیاز صدا را کم کنید.
- نوبت پاکسازی و معاینه گوش نزد پزشک گوش و حلق و بینی بگیرید؛ از تمیز کردن با گوش‌پاک‌کن خودداری کنید.
- در صورت مصرف قرص آهن، طبق دستور پزشک ادامه دهید؛ در صورت شروع علائم جدید، داروها را با پزشک مرور کنید.
- یادداشت مدت، شدت و هر علامت همراه (وزوز، پر شدگی، درد) برای مراجعه آماده کنید.
علائم هشدار:
- کاهش شنوایی ناگهانی یا افت محسوس در یک یا هر دو گوش
- ترشح خون یا چرک و درد شدید گوش
- سرگیجه شدید یا ضعف صورت
تخصص پیشنهادی: گوش و حلق و بینی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص