سرگیجه و خواب‌آلودگی کودک بعد از استراموکس

سلام پسرم از اول مهر قرص استراموکس مصرف میکنه بعداز قرص تعو سرگیجه وخواب آلودگی میگیره به دکترم گفتم قرص عوض نکردن و گفتن ادامه بدهید نگران هستم چکار باید انجام بدم
10 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
سلام
میزان دارو را کم کنین یا یک روز در میان بدین بتدریج عادت میکنه

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً سرگیجه و خواب‌آلودگی پسر شما عارضه جانبی داروی استراموکس است؛ در بیشتر موارد این علائم گذرا و خفیف هستند و نیاز به قطع فوری دارو ندارند.
اما اگر شدت بالا یا علایم هشدار ظاهر شود، بررسی لازم است.
راهکارهای عملی:
- دارو را خودسرانه قطع نکنید و با پزشک یا داروساز تماس بگیرید تا در صورت لزوم جایگزین تجویز شود.
- دارو را با غذا یا بعد از غذا بدهید تا حالت تهوع یا سبکی سر کاهش یابد.
- از فعالیت‌های نیازمند هوشیاری (پریدن، دوچرخه‌سواری، نردبان) جلوگیری کنید تا زمین خوردن رخ ندهد.
- کودک را هیدراته نگه دارید و استراحت کافی بدهید؛ علائم را هر روز یادداشت کنید.
علائم هشدار:
- تنگی نفس، خس‌خس یا تورم صورت/لب/گلو (مؤید حساسیت شدید)
- کهیر گسترده یا بثورات سریع همراه تب بالا
- سرگیجه بسیار شدید، غش یا کاهش هوشیاری
تخصص پیشنهادی: پزشک اطفال

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص