خونریزی در زمان مصرف قرص ال دی

من چهار ماهه زایمان کردم کم خونی هم دارم
الان از قرص ال دی استفاده میکنم که پریود نشدم وسط بسته قرص من پریود شدم
5 آبان 1405

پاسخ پزشکان

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً خونریزی شما به دلیل تغییرات هورمونی ناشی از مصرف قرص ال دی است.
این قرص‌ها می‌توانند باعث نوسانات در چرخه قاعدگی شوند و در برخی موارد خونریزی‌های غیرمنتظره ایجاد کنند.
نگران نباشید، این وضعیت در بسیاری از زنان رخ می‌دهد و معمولاً موقتی است.
راهکارهای عملی:
1 مصرف قرص‌ها را به طور منظم و در زمان مشخص ادامه دهید.
2 از مصرف داروهای اضافی بدون مشورت پزشک خودداری کنید.
3 در صورت بروز خونریزی شدید، استراحت کنید و مایعات کافی بنوشید.
4 به تغذیه خود توجه کنید و از مواد غذایی غنی از آهن استفاده کنید.
علائم هشدار:
1 خونریزی شدید یا طولانی‌مدت.
2 درد شدید در ناحیه شکم.
3 علائم کم‌خونی مانند سرگیجه یا ضعف شدید.
تخصص پیشنهادی: زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص