لکه‌بینی خیلی سبک بعد از قطع قرص دزوسپتیو — طبیعی؟

سلام من بصورت منظم قرص دزوسپتیو مصرف میکنم. این ماه وقتی قرص را قطع کردم دوسه روز لکه بینی داشتم و روز نهم بعد از قطع قرص پریود شدم خیلی سبک در حد« دستشویی رفتن چند قطره». دریک ماه گذشته هیچگونه رابطه ای هم نداشتم. و آخرین رابطه برمیگرده به یک هفته قبل از پریود قبلی.یعنی بعد آخرین رابطه من پریود شدم و بسته جدید را شروع کردم تا الان. سوالم اینه این حجم کم طبیعی هست و میتونم بسته جدید را شروع کنم؟
4 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
عزیزم. قرص ها.
میتونند حجم.
خونریزی کم کنند ولی اگر خیلی کم شده نیاز به بررسی هست

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این خونریزی خیلی سبک یک لکه‌بینی گذرا است که در بیشتر موارد بعد از قطع بسته قرص‌های ترکیبی مثل دزوسپتیو به‌خاطر نوسان هورمونی یا نازکی آندومتر رخ می‌دهد و اغلب بی‌خطر است؛ لازم نیست نگران شوید.
راهکارهای عملی:
1 بسته جدید را طبق برنامه و همان روز همیشگی شروع کنید؛ در اغلب موارد ادامه مصرف منظم مشکل را رفع می‌کند.
2 قرص‌ها را هر روز در یک ساعت ثابت بخورید و فراموشی‌ها را ثبت کنید.
3 در صورت نگرانی می‌توانید یک تست بارداری خانگی انجام دهید تا اطمینان پیدا کنید.
4 خونریزی و علائم همراه (مدت، شدت، درد) را روزبه‌روز ثبت کنید برای مراجعه بعدی.
علائم هشدار:
1 خونریزی شدید (تعویض پد هر یک ساعت)؛
2 درد قفسه سینه، تنگی‌نفس یا ضعف ناگهانی؛
3 ادامه یا افزایش خونریزی بیش از ۷ روز.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص