سرگیجه بعد از مصرف قرص ال‌دی پس از سقط

سلام وقت تون بخیر بعد از سقط بخاطر بقایا به دستور پزشک قرص ال دی استفاده میکنم که الان ۹ روز مانده به اتمام قرص ولی خیلی حالم بد کرده سردرد شدید سینه درد ایا میشه قطع کنم چون واقعا حالم خیلی بده ایا بقایا دفع نمیشود
11 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً احساس سرگیجه، سردرد و درد سینه ناشی از عوارض جانبی هورمونی قرص ال‌دی است و در بیشتر موارد خطر فوری ندارد؛ با این حال در موارد کمتر احتمال وجود بقایای بافت یا عفونت پس از سقط که نیاز به بررسی دارد وجود دارد، آرام باشید و پیگیری کنید.
راهکارهای عملی:
1 فوراً با پزشک یا مرکز درمانی که سقط را انجام داده تماس بگیرید و علایم را گزارش کنید.
2 هنگام سرگیجه دراز بکشید و پاها را کمی بالا بگذارید، مایعات و کمی نمک یا قند ساده مصرف کنید.
3 برای کاهش سردرد از استامینوفن طبق دوز توصیه‌شده استفاده کنید و از مصرف خودسرانه داروهای دیگر خودداری کنید.
4 قطع قرص فقط پس از مشورت سریع با پزشک انجام شود؛ پزشک ممکن است نیاز به معاینه یا سونوگرافی داشته باشد.
علائم هشدار:
1 تب بالای 38 درجه یا ترشح بدبو و درد شکم شدید
2 خونریزی بسیار زیاد (تعویض پد هر یک ساعت) یا ضعف و غش
3 تنگی نفس، درد قفسه سینه شدید یا کاهش سطح هوشیاری
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص