به دلیل عفونت واژینال از کرم کلوتریمازول استفاده میکنم بعد از دو روز استفاده تکه های کوچیک خون ازم خارج میشه باید با پزشکم دوباره مراجعه کنم؟مسئله ی مهمیه؟؟
15 اسفند 1395 آخرین بروزرسانی: 9 شهریور 1403
پاسخ پزشکان
خلاصه پاسخ پزشکبازبینیشده توسط پزشک تأییدشده
سلام. احتمالا عفونت قارچی شدید دارید که با وارد کردن اپلیکاتور و ضربه به جدار واژن دچار خونریزی می شوید
— دکتر زهرا فاخر دانش، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی بور... مشاهده پاسخ کامل
5
سلام. احتمالا عفونت قارچی شدید دارید که با وارد کردن اپلیکاتور و ضربه به جدار واژن دچار خونریزی می شوید
احتمالاً علت خونریزی، تحریک موضعی یا حساسیت به کرم یا التهاب ناشی از خود عفونت است؛ در بیشتر موارد خونریزیهای جزئی موقت و خطرناک نیستند و نیاز به اضطرار ندارد، اما توجه لازم است. راهکارهای عملی: - مصرف کرم را موقتاً قطع کن و ناحیه را با آب ولرم و صابون ملایم بشوی. - از پد بهداشتی استفاده کن و مقدار، رنگ و مدت خونریزی را یادداشت کن. - از دوش واژینال، محصولات معطر و رابطه جنسی تا رفع خونریزی اجتناب کن. - اگر خونریزی کم ماند و درد و تب نیست، چند روز صبر و در ویزیت بعدی گزارش کن. علائم هشدار: - تشدید خونریزی یا خیساندن پد در کمتر از یک ساعت. - درد لگنی شدید یا تب همراه با لرز. - ترشحات غلیظ، بدبو یا با بوی ناخوشایند. تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.