بخاطر اینکه ناحیه تناسلی رو با صابون شستم دچار اگزمای تحریکی در ناحیه لابیاها پوست اطراف واژن شدم.دکتر بهم پماد ترکیبی فلوسینولون و اوسرین داده که تا یک هفته هر شب و بعدش هر سه شب یکبار تا یک ماه استفاده کنم ایا پوست رو نازک نمیکنه؟ میترسم چیکار کنم
6 آبان 1405
پاسخ پزشکان
0
درصورتی که استفاده دراز مدت نباشد مشکلی ایجاد نمی کند
احتمالاً علت مشکل شما اگزمای تحریکی پس از شستوشوی با صابون است و در بیشتر موارد پماد استروئیدی کمقدرت همراه با مرطوبکننده ظرف چند روز بهبود میدهد. نگرانی درباره نازک شدن پوست طبیعی است؛ اگر دارو را کوتاهمدت و طبق دستور مصرف کنید، خطر نازکشدن قابلتوجه کم است. راهکارهای عملی: - یک لایه نازک از پماد را طبق نسخه و فقط روی پوست خارجی بمالید؛ از تماس مستقیم با مخاط داخل واژن خودداری کنید. - بعد از شستوشوی ملایم با آب ولرم (بدون صابون) اوسرین را استفاده کنید تا رطوبت برگشت. - لباس زیر نخی و گشاد بپوشید و از محصولات عطری یا پودر خودداری کنید. - اگر پس از ۷–۱۴ روز بهبود نیافتید یا خارش/قرمزی باقی ماند، به پزشک مراجعه کنید. علائم هشدار: - تب یا گسترش سریع قرمزی و درد شدید - ترشح چرکی یا خونریزی جدید از محل - نازک شدن واضح، ترکخوردگی یا پوستهریزی که بدتر شود تخصص پیشنهادی: پوست (درماتولوژی)
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.