ترجمه‌ی برگه‌ی آزمایش به زبان ساده رایگان مشاهده ←

مصرف اشتباهی نیتروگلیسیرین بجای ویتامین دی

طی دو یا ۳ماه حدود ۵ عدد قرص نیتروگلیسیرین رو اشتباهی بجای ویتامین د۳ مصرف کردم.آخرین بار یک هفته پیش بوده الان حالم خوبه ممکنه برام مشکلی میش بیاد ممنون میشم جوابمو بدید.ضعف و سرگیجه شدید داشتم اون موقع رفتم دکتر بهتر شدم الان خوبم چکار کنم.
8 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت علائم شما اثر نیتروگلیسیرین بوده است — گشاد شدن عروق و کاهش فشار خون که باعث ضعف و سرگیجه می‌شود.
چون آخرین دوز یک هفته پیش بوده و اکنون حالتان خوب است، در بیشتر موارد انتظار آسیب بلندمدت نیست.
احتمال دوم بسیار کمتر است و مربوط به واکنش دارویی نادر است.
راهکارهای عملی:
- فشار خون را با دستگاه اندازه بگیرید و چند روز تکرار کنید.
- مایعات کافی بنوشید و از ایستادن ناگهانی مگر نیاز فقط خودداری کنید.
- داروها و برچسب‌ها را بررسی و با پزشک یا داروساز مطابقت دهید تا اشتباه تکرار نشود.
- از مصرف هم‌زمان با داروهای درمان اختلال نعوظ خودداری کنید تا زمانی که پزشک تایید کند.
علائم هشدار:
- تنگی نفس یا کبودی/آبی شدن لب‌ها و دهان
- غش یا از دست دادن هوشیاری
- سرگیجه یا ضعف پایدار و افت فشار قابل توجه
تخصص پیشنهادی: قلب و عروق

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

تن و روان از هم جدا نیستند

رایگان · بدون ثبت‌نام

خواب، گوارش، سردرد و حتی شدتِ درد از حالِ روانی‌مان اثر می‌گیرند — شناختن خود، بخشی از مراقبت از بدن است.

شروع شناخت خودم ←
تست‌های روان‌شناسی — شناخت خودم ←